Categories
Jaunumi

Pirmās robotikas sacensības ir noslēgušās

18. janvārī Daugavpils 15. vidusskolas telpās notika mūsu pilsētā pirmās robotikas sacensības starp skolām.

Sacensībās piedalījās Daugavpils pilsētas bērnu un jauniešu tehnisko jaunrades pulciņu, klubu un robotikas klubu dalībnieki. Dalībnieku vecums svārstījās no 10 līdz 19 gadiem, un tas ir pierādījums tam, ka inženierzinātņu robotikas nozare var būt interesanta jau no bērnības un šī interese varētu kļūt par pieprasītu un labi atalgotu nākotnes profesiju.

Tika sasniegti izvirzītie sacensību mērķi – popularizēta skolēnu interese par inženiertehniskajām profesijām un pilnveidotas bērnu un jauniešu vispārējās un speciālās tehniskās zināšanas un prasmes. Bērnu un jauniešu prasmes un iemaņas tehniskās jaunrades jomā tika augstu novērtētas, un te jāsaka paldies robotikas pulciņu pedagogiem, kas profesionāli pilda savus pienākumus, palīdzot skolēniem gūt un pastāvīgi papildināt jaunas prasmes un zināšanas robotikas nozarē. Arī draudzīgas konkurences atmosfērai, ko nodrošināja dalībnieki, bija liela nozīme mērķu sasniegšanā.

Divu stundu laikā tika noskaidroti labākie Daugavpils roboti. Tomēr gribētos uzslavēt katru dalībnieku, kas piedalījās sacensībās, jo viņa izveidotais robots bija unikāls un īpašs, un tajā ieguldīts darbs un laiks. Katrs dalībnieks saņēma piemiņas dāvanu no Daugavpils izglītības pārvaldes.

Šīs sacensības pierādīja to, ka ir vērts atbalstīt un attīstīt robotikas nozari Daugavpilī arī turpmāk, jo tā palīdz skolēnam patstāvīgi veidot stratēģiju, dizainu, būvēt, programmēt autonomu robotu, izmantojot modernas tehnoloģiju, darbā ar robotiem pielietot matemātikas un fizikas zināšanas. Robotikas sacensības ir interesantas gan skolēniem, gan pedagogiem, jo tieši sacensību laikā var izbaudīt gandarījumu par padarīto darbu, gūt un dalīties pieredzē ar domubiedriem, robotikas pulciņu vadītājiem un cilvēkiem, kas aizraujas ar robotiku. Nodarbošanās ar robotiku palīdz īstenot jauniešu idejas un  radīt inovatīvus risinājumus problēmām, ar kurām saskaras mūsdienu zinātne.

Par atbalstu pasākuma rīkošanā un novadīšanā lielu paldies gribētos pateikt pašiem pasākuma dalībniekiem, pedagogiem, Daugavpils 15.vidusskolas administrācijai un Daugavpils Izglītības pārvaldei.

Sacensību rezultāti

Galerija

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *